Звук дзвону це як смак найкращого вина

 

Звук дзвону може бути порівняний зі смаком чудового вина.
Удар серцевини дзвону породжує т.з. повний букет вина: побочні тони є нотами смаку та запаху, котрі ми відчуваємо при першому ковтку, і котрі мусять поєднуватись в гармонії смаку. Звук справжнього дзвону котрий мусить тривати досить довго є як присмак шляхетного вина котрий ще довго відчувається після ковтка. Ті справжні з роками стають лише кращими (...) З часом неначе ідеально кристалізуються та гармонізують структуру дзвону.
 

Na podst. Singing Bronze Luca Rombouts

 

Для нас звук наших дзвонів

має найбільше значення.

Для цього, ми єдині в регіоні, регулярно проводимо кампанологічний аналіз наших дзвонів, перевіряючи та вдосконалюючи якість звуку. Єдині сертифіковуємо та гарантуємо музичну якість наших дзвонів.

Усі дзвони налаштовуємо відповідно до Віденського стандарту A1 = 440 Hz проте, також можемо налаштувати відповідно до Лімбурського стандарту, де A1 = 435 Hz. Налаштовуємо дзвони беручи під уагу усі 5 найважливіших побочних тонів: верхня октава, прима, терція, квінта, нижня октава. 

Ми розробили унікальне, в світовому масштабі, "ребро" дзвону, котре сьогодні ми використовуємо на всіх наших дзвонах - королівський шаблон (Royal Bells). Завдяки передовим дослідженням вдалося створити шаблон, котрий у поєднанні з кращою якістю матеріалу дозволяє досугнути високоякісного та довготривалого звуку . Це якість, яка неодноразово була  підтверджена дослідженнями тв висновками незалежних кампанологів. Цей шаблон був вперше використаний при роботі над дзвоном для Королівського Вавельського собору в 2014 році.

 

Скачати взірець сертифікату кампанолога

 

Скачати таблицю параметрів дзвонів

 

 

 

 

Чому звук дзвону є так важливим?

 

Дзвін, це насамперед, музичний інструмент - один з найскладніших у світі. Він належить до групи музичних інструментів, перкусії. Удар в дзвін видає понад 50 побічних тонів, серед котрих п'ять найважливіших і визначають якість звуку.  Найбільш важливим побічним тоном є верхня октава (ang. nominal). Це найнижчий тон (з основних п'яти вторинних тонів), який активний тільки протягом перших 0,25 секунди. Верхня октава для кампанологів є головним орієнтиром у визначенні якості звуку дзвону. Це вона визначає основний тон дзвону. Верхня октава повинна бути точно на одну октаву нижче, від  наступного, основного побічного тону - пріми (ang. prime). Пріма (або основний тон), по суті, визначає тон дзвону після 1/4 секунди. Деякі кампнологи, пріму визначають як найважливіший побічний тон дзвону. Пріма разом з терцією та квінтою утворює мажорний акорд - гармонія з трьох нот забезпечуюча відповідний гармонійний інтервал. Останній основний тон - нижня октава - відповідає за тривале дзвоніння. Нижня октава (ang. hum), часто описується, як свого роду "гул" дзвону і, як верхня октава має прямий зв'язок з прімою та  аналогічно повинна бути точно на одну октаву нижче, від основного тону.

 

Акустика дзвонів

 

Акустика дзвонів як музичних інструментів є важливим фактором. Мистецтво створення добре допасованих дзвонів є одним з найбільших таємниць кожного майстра-дзвонаря. Окрім відповідного "ребра" дзвону, іншими факторами, які сприяють ідеальній акустиці дзвонів є:
1) матеріал з котрого відлитий дзвін. Тільки ідеальні пропорції відповідної міді та олова здатні забезпечити справжню якість дзвону.

2) відповідня температура під час відливання дзвону. тільки оптимальна температура гарантує відповіднє поєднання міді та олова. 

3) художнє оформлення дзвону. Тільки найніжніші візерунки і надписи допоможуть зберегти ідеальний звук. 

 

Сам процес створення звуку в дзвіні,  є надзвичайно складним. Ми запрошуємо Вас ознайомитися з цікавою статтею н атему "Акустика дзвонів" поширення звукових хвиль, виникаючі вібрації, побічні тони та їх вплив на якість звуку дзвонів.

Завантажити статтю про акустику дзвонів написану нашою Ливарнею

 

 

А чи знаєш, що…

Ми єдині в Польщі, хто піддає свої дзвони кампанологічниій експертизі, постійно підвищуючи якість дзвонів!

 

Новеньке в галереї…