Nasze wartości

Wierzymy, że tylko najwyższej jakości dzwon jest w stanie przetrwać wieki, rozbrzmiewając pięknym donośnym głosem. Uważamy również, że połączenie długoletniej tradycji rodzinnej z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie projektowania zawieszeń i obsługi dzwonów jest w stanie w pełni usatysfakcjonować naszych klientów, a tym samym przyczynić się do rozwoju naszej pracowni...

Dzwony to nasza wizytówka. Świadczą o nas jako producentach. Dzwony są często nazywane głosem Boga, dlatego też jakość ich dźwięku i ich wygląd musi spełniać najwyższe standardy. W przypadku trzech kryteriów jakości nie ma kompromisów. Są to:

 

Jakość dźwięku

Dzwon to instrument muzyczny, który podlega bardzo rygorystycznym standardom brzmieniowym. Jako jedyna ludwisarnia w Polsce poddajemy się regularnym badaniom kampanologicznym i certyfikujemy akustycznie nasze dzwony! Ciągle doskonalimy szablony naszych dzwonów! Udało nam się stworzyć szablon, który uszlachetnił dźwięk naszych dzwonów dzięki harmonicznemu skoordynowaniu tonów pobocznych oraz rozdźwięku.

Dowiedz się więcej

Jakość materiału

 

Odpowiedni materiał wpływa nie tylko na wygląd dzwonów, ale także zapewnia harmoniczność dźwięku. Dzwony odlewamy z najwyższej jakości miedzi i cyny. w niezmiennych proporcjach 78:22. Zachowanie tych wypracowanych przez wieki proporcji oraz czystych surowców daje gwarancję czystego dźwięku i estetycznego wyglądu.

Dowiedz się więcej

Jakość wykończenia

 

Dzwon to też rękodzieło artystyczne, którego szata graficzna i wykonanie powinny być równie ważne jak to, z czego jest odlany i jak brzmi. Możemy wykańczać dzwony, nie używając przy tym żadnych sztucznych środków. Nasze dzwony są obrabiane ręcznie przez wykwalifikowanych cyzelerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie nadać szacie graficznej indywidualny charakter dostosowany do potrzeb parafii i okoliczności.

Dowiedz się więcej

 

Potwierdzenie jakości
Gwarancja i świadectwo jakości

Każdy dzwon odlany w naszej Pracowni otrzymuje świadectwo jakości potwierdzające jego parametry akustyczne i techniczne. Do świadectwa dołączana jest 25letnia gwarancja (ważna przy zachowaniu polityki gwarancyjnej naszej pracowni) Dodatkowo, na życzenie klienta, udostępniamy próbkę materiału odlewniczego.

Dokumenty dzwonu stanowią nie tylko potwierdzenie ich jakości, ale także mogą być wyjątkową pamiątką odlania dzwonu. By móc w pełni cieszyć się uroczystością „narodzin dzwonów”,  serdecznie zapraszamy na odlewy odbywające się  w  naszej odlewni w Przemyślu.

 

 

А чи знаєш, що…

Наша майстерня була започаткована в 1808 році та вже понад 200 років постачає дзвони по всьому світу!

 

Новеньке в галереї…