Елементи 11—20 із 48.

Poświęcenie dzwonów - Kraków - Kosocice

2014-03-23

церковні дзвони

Dnia 23 marca 2014 odbyło się uroczyste poświęcenie dzwonów do parafii św. Marii Magdaleny w Krakowie-Kosocicach. Dzwony święcił J.E. ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Dzwony posiadają piękne dźwięki d/2 i e/2 i wspólnie z zabytkowym dzwonem z XVI wieku będą tworzyć zestaw harmoniczny Tedeum. Piękny kościół tej krakowskiej parafii dziś był pełny wiernych, którzy licznie przybyli na tą wspaniałą uroczystość. Już w najbliższym czasie dzwony będzie można usłyszeć na wieży kościoła. Za montażem i najnowszą automatykę dzwonów odpowiadać będzie firma Rduch z Czernicy.

 
Uroczysty odlew dzwonów!

2014-03-11

церковні дзвони

W dniu 7 marca 2014 roku odbył się uroczysty odlew w naszej Pracowni. Odlewanych było w sumie sześć dzwonów do: parafii - Kosocice - Kraków (dzwony poświęcone będą 23 marca przez J.E. kardynała Stanisława Dziwisza), parafii św. Wojciecha w Białymstoku, którego wieża jest obecnie odbudowywana po pożarze, parafii w Cochin w Indiach, parafii Knieja oraz parafii Kidów. Na odlew przybyła grupa ponad 80 parafian oraz proboszcz parafii Kidów ks. Zbigniew Grzesiński, który poprowadził uroczystą modlitwę przed odlewem. Już niebawem będziemy publikować zdjęcia z uroczystościa poświęcenia tych dzwonów. Wszystkie dzwony zostaną zamontowane i uzupełnione o najnowocześniejszą automatykę dzwonów firmy Rduch.
Książka o dzwonach na Nowy Rok!

2014-01-06

церковні дзвони

Miło nam poinformować, że właśnie na rynku wydawniczym ukazała się pierwsza w powojennej historii Polski książka omawiająca w  kompleksowy sposób tematykę dzwonów kościelnych. Autorem książki jest prof. dr hab. inż. Stefan Gierlotka. W książce opisano historię dzwonów wraz z największymi światowymi i polskimi dzwonami, ludwisarstwo w Europie i na ziemiach polskich, technikę wykonywania dzwonów, sposoby zawieszania i napędzania dzwonów oraz obszernie wyjaśnione zostały zagadnienia akustyki dzwonów. Książka opisuje naszą Pracownię Ludwisarską oraz inne polskie i światowe odlewnie. W pozycji znajduje się również rozdział poświęcony jednej z najstarszych firm w Polsce zajmującej się techniczną obsługą dzwonów - rodzinnej firmie RDUCH.

 

W książce również znajduje się pierwszy w pełni kompleksowy rozdział opisujący zagadanienie akustyki dzwonów opracowany przez Pracownię Ludwisarską Jana Felczyńskiego z Przemyśla wraz z firmą Rduch.
Piękne poświęcenie dzwonu w Piekarach Śląskich

2013-11-29

церковні дзвони

Dnia 23 listopada 2013 odbyło się uroczyste poświęcenie dzwonu 500kg odlanego w naszej Pracowni Ludwisarkiej i posiadającego idealnie zgrany ton a/1. Dzwon św. Jan Paweł II poświęcił JE ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. Na poświęcenie przybyło liczne grono duchownych i wiernych związanych z Bazyliką Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Uroczyste poświęcenie dzwonu zakończyło Rok Wiary. Dźwięk dzwonu oraz bardzo bogata i piękna szata graficzna zachwyciły przybyłych na tą uroczystość. Dzwon w najbliższym czasie zastanie zamontowany w wieży kościoła przez firmę Rduch. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 
Poświęcenie dzwonów - Czechy - Zaolzie

2013-11-19

церковні дзвони

W dniu 17 listopada 2013 odbyło się uroczyste poświęcenie dwóch dzwonów odlanych w naszej Pracowni o wagach 130kg oraz 70kg i tonacjach f/2 oraz a/2. Uroczytościom odbywającym się w kościele w Gutach przewodniczył Mons. Martin David - Generální Vikář biskupství Ostravsko-Opavské wraz z proboszczem parafii ks. Kaziemierzem Płachtą. Dzwony naszej Pracowni cieszały się ogromnym zainteresowaniem - zgromadzeni goście byli pod wrażeniem zarówno ich wyglądu jak i pięknego dźwięku.  Okucia dębowe oraz najnowocześniejszą automatykę zapewnia firma Rduch.

 

 
Dzwon Św. Jan Paweł II już w Piekarach Śląskich

2013-11-05

церковні дзвони

Dzwon Św. Jan Paweł II ważący 500kg wykonany przez naszą Pracownię Ludwisarską został odlany w październiku tego roku. Można go teraz podziwiać przed Ołtarzem w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Dzwon posiada idealnie zgrany, potwierdzony kampanologicznie ton a/1, który cechuje wręcz idealne zgranie tonów pobocznych, piękny rozdźwięk i brak wibracji. Dzwon posiada piękną ornamentykę oraz wizerunek Św. Jana Pawła II oraz Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć oraz do odwiedzenia Bazyliki i zobaczenia tego pięknego dzwonu. Po uroczystości poświęcenia dzwon będzie zamontowany na wieży oraz zaopatrzony w najnowocześniejszą automatykę przez Firmę Rduch.

 

 

 

 
Poświęcenie dzwonów w parafii Chwaszczyno

2013-10-13

церковні дзвони

Dnia 10 października 2013 roku J.E Arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź poświęcił trzy nowe dzwony, które niebawem zostaną zawieszone na wieży nowego kościoła. Dzwony odlane przez naszą Pracownię ważą 500kg (ton a/1), 290kg (ton c/2) oraz 150kg (ton e/2). Arcybiskup był pod ogromnym wrażeniem jakości szaty graficznej i przede wszystkim dźwięku nowych chwaszyńskich dzwonów. Już w przyszłym tygodniu dzwony zostaną zainstalowane na liczącej prawie 40 metrów wieży kościoła. Najnowocześniejsze rozwiązania montażowe i automatyki dzwonów dostarcza firma Rduch.

 
Narodziny dzwonów - Piekary Śląskie

2013-10-09

церковні дзвониW sobotę 5 października 2013 roku w Pracowni Ludwisarskiej narodziły się kolejne dzwony - tym razem do Polski oraz Czech. Wśród nich był dzwon dla Bazyliki Najświętrzej Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Dzwon poświęcony zarówno Matce Boskiej Piekarskiej jak i św. Janowi Pawłowi II już w październiku zabrzmi w Bazylice. Odlany dzwon ważyć będzie 500kg i posiadać będzie ton a/1. Uroczystości narodzin dzwonu przewodnił księdz proboszcz Marek Ledwożyw, który pobłogosławił pomyślność odlewu i któremu serdecznie dziękujemy już kolejny raz za wsparcie duchowe podczas odlewów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego wydarzenia!

 

 

 

 

Wizyta z dalekich Indii

 

церковні дзвониW pierwszym tygodniu października mieliśmy wielką przyjemność powitać w naszej firmie oraz w firmie Rduch ambasadora polskich dzwonów w Indiach Pana Alexandra Olassayi Thomasa. Wspólnie odbyliśmy wiele spotkań - między innymi z J.E. Abp. Alfonsem Nossolem, ks. dr Albertem Glaeserem w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, z ks. Zdzisławem Sochackim - proboszczem Katedry Wawelskiej, z Panem Andrzejem Bochniakiem - dzwonnikiem dzwonów wawelskich, z ojcem Ambrożym - proboszczem Klasztoru na Górze św. Anny oraz z braćmi z Klasztoru na Jasnej Górze. Serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo miłe przyjęcia!

 

 

 

 

 

 

 
Piękne przywitanie Dzwonów w Chwaszczynie!

2013-09-26

церковні дзвони"CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO CO MA, NIE PRZEZ TO KIM JEST, LECZ PRZEZ TO CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI"- takie słowa uwieczniono na największym dzwonie noszącym nazwę Św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz. Do Chwaszczyna dojechały w środę 25 września 2013 pod eskortą strażaków z OSP  trzy nowe dzwony zamówione do nowego kościoła i odlane przez naszą Pracownię. Dzwony tworzą piękny zharmonizowany zestaw mollowy a/2, c/2, e/2 i ważą 500kg, 290kg i 150kg. Dzwony powitali licznie zgromadzeni parafianie i zaproszeni goście, a uroczystościom przewodniczył ks. proboszcz Piotr Gruba. Wszyscy zgromadzeni byli pod ogromnym wrażeniem estetyki wykonania i perfekcyjnego brzmienia pięknie dostrojonych dzwonów. Przywiezione dzwony zostały ustawione na przygotowanych w tym celu tzw. koziołkach, na których będą oczekiwały na uroczystość ich poświęcenia przez Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego ks. Sławoja Leszka Głódzia 10 października. Dzwony będą wyposażony w najnowszą automatykę dostarczoną przez firmę Rduch. Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z uroczystości. Film z pierwszym brzmieniem dzwonów dostępny jest pod tym linkiem. Zapraszamy również do przeczytania reportażu z uroczystości.

 

 

 

Zdjęcia umieszczone dzięki uprzejmości Pana Jacka Pisza z portalu chwaszczyno.com
Przywitanie Dzwonu w Oławie!

2013-09-09

церковні дзвониW Niedzielę 8 września 2013 odbyła się uroczystość przywitania dzwonu w Parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Oławie. Dzwon, który poprzednio był prezentowany na wystawie Sacroexpo 2013 witali licznie zgromadzeni parafianie. Dzwon waży 800kg i posiada piękny ton fis-ges/1. Uroczystości przewodniczył ks. Stanisław Bijak, proboszcz parafii w Oławie. Dzwon zostanie przy kościele przez najbliższe dni a następnie zostanie zamontany na wieży kościoła. Techniczne wsparcie podczas przyjazdu oraz późniejszy montaż montaż na wieży wraz z najnowszą automatyką zapewnia firma RDUCH.

 

 

 

 

 

Przedstawicielstwo krajowe Pracowni Ludwisarskiej na Śląsku

церковні дзвониMiło nam poinformować, iż na Śląsku w siedzibie firmy RDUCH nasza Pracownia otworzyła swoje oficjalne przedstawicielstwo. W Czernicy k. Rybnika na Śląsku można zobaczyć nasze dzwone, posłuchać ich dźwięku, otrzymać pełną informację cenową i doradztwo w kwestiach doboru dzwonu. Firma RDUCH w Czernicy posiada też pełne upoważnienie do składania ofert, przyjmowania zamówień w naszym imieniu. Pełne dane teleadresowe znajdują się w zakładce Kontakt.

 

 

 
 

 

А чи знаєш, що…

Найбільший дзівн відлитий в нашій майстерні важив понад 10 тон!

 

Новеньке в галереї…