Елементи 31—40 із 48.

Poświęcenie dzwonów Litwa 2012

2012-11-20

церковні дзвони

Specjalnie na zamówienie Pana Romas Petras Šaulisa z Vepriai Nasza Pracownia Ludwisarska dostarczyła dwa piękne dzwony dla parafii na Litwie. W listopadzie odbyło się uroczyste poświęcenie dzwonów przez Arcybiskupa Sigitas Tamkevičius. Arcybiskup oraz zgromadzeni wierni byli pod wrażeniem jakości wykonania i dźwięku dzwonów na dowód czego nasza Pracownia otrzymała wiele podziękowań. Dzwony zostały wyposażone w oprzyrządowanie firmy Rduch.

 

 
Wyjazd do Indii 2012

2012-10-22

церковні дзвониPo tym jak na początku roku dostarczyliśmy dzwony do parafii w Cochin, w październiku wspólnie z właścicielem firmy Rduch Panem Grzegorzem Klyszczem nasza firma wizytowała stan Kerala w dalekich Indiach. Wyjazd ten odbył się na zaproszenie duchownych Kerali, którzy byli pod wrażeniem dzwonów dostarczonych do Cochin. Nasze firmy miały wyjątkową okazję spotkać wielu wybitnych duchownych w Kerali w tym wielu biskupów tutejszego Kościoła, między innymi arcybiskupa Reverend Mar Joshuva Mar Ignathios, biskupa Cochin Joseph Kariyil, biskupa Kanjirappally Mar Mathew Arackal oraz wielu innych. Wyjazd oprócz niewątpliwych doświadczeń duchowych zaawocował również wieloma zamówieniami zarówno dotyczącymi nowych dzwonów jak i projektów automatyki dzwonów.
Kardynał Nycz swięci dzwony!

2012-09-30

 церковні дзвониDnia 30 września 2012 odbyła się wspaniała uroczystość obchodów 30 rocznicy powstania parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na warszawskiej Chomiczówce. Podczas uroczystości J.E. ks. kardynał Kazimierz Nycz poświęcił zestaw dzwonów 800kg - 500kg - 350 kg odlany przez naszą Pracownię. Zestaw został wyposażony w najnowocześniejsze napędy elektromagnetyczne firmy Rduch. Mieliśmy zaszczyt wręczyć księdzu kardynałowi pamiątkowy dzwon będący prezentem zarówno od księdza proboszcza dr Jana Szubki, naszej firmy oraz firmy Rduch. Dzwony znajdujące się na parafii w Chomiczówce można było uprzednio oglądać podczas tegorocznych targów Sacroexpo w Kielcach.

 

 
Kamień Śląski - wielki projekt z firmą Rduch!

2012-09-03

церковні дзвони

Nasza Pracownia z nieukrywaną satysfakcją prezentuje pierwsze zdjęcia z ostatniej realizacji dla Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Odlaliśmy trzy dzwony spiżowe do istniejących pięciu niemieckich dzwonów. Podjęliśmy się wymagającego zadania idealnego zestrojenia trzech dzwonów aby idealnie współgrały w całym zestawie (wążącym ponad 8 ton!). Niezależny czeski kampanolog Pan Petr Janda po przeprowadzeniu odbioru muzycznego dzwonów przyjął wszystkie trzy dzwony bez zastrzeżeń i był pod wrażeniem ich jakości w skali europejskiej!  Dziękujemy i gratulujemy firmie Rduch, która podjęła się wielkiego zadania  zamontowania pełnej automatyki wszystkich ośmiu dzwonów!

19 sierpnia 2012 podczas uroczystości patrolnych ku czci św. Jacka Pracownia Ludwisarska oraz firma Rduch wręczyły J.E. ks. Abp Alfonsowi Nossolowi dzwon z okazji urodzin, rocznicy święceń kapłańskich oraz rocznicy sakty biskupiej. Księże Arybiskupie jeszcze raz życzymy dużo zdrowia oraz wszelkich łask Bożych!

 

 

 

 

 
SACROEXPO 2012 - Dziękujemy!

2012-06-21

церковні дзвониDziękujemy za olbrzymie zainteresowanie naszym stoiskiem podczas tegorocznych targów Sacroexpo 2012, podczas których już tradycyjnie wystawialiśmy nasze dzwony wraz z firmą Rduch (www.rduch.pl). W tym roku mieliśmy zaszczyt zaprezentować aż 7 dzwonów w tym: dzwon bł. Jan Paweł II, który jako pierwszy dzwon z wizerunkiem Ojca Swiętego pojedzie do pierwszej parafii pw. bł. Jana Pawła II w Surgucie na Syberii. Nasze stoisko odwiedził ks. Jarosław Mitrzak, proboszcz parafii w Surgucie. Pozostałymi wystawianymi dzwonami były dzwony do parafii w Warszawie na Chomiczówce o wadze 800kg oraz 350kg oraz dzwony do parafii Żegocina k. Bochni o wadze 350kg oraz 100kg oraz dwa mniejsze dzwony.  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i wszystkie miłe słowa!
Witanie dzwonów w Indiach, Cochin

2012-04-04

церковні дзвони

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości przywitania i poświęcenia dzwonów w miejscowości Cochin w Indiach, która odbyła się 25-tego Marca 2012 roku. Nasza Pracownia Ludwisarska wyeksportowała trzy dzwony z wizerunkami świętego Sebastiana, św. Rodziny oraz św. Xaviera. Dzwony zostały wyposażone w konstrukcje firmy Rduch i zautomatyzowane napędami elektromagentycznymi. Wśród zdjęc znajduje się również artykuł z lokalnej gazety.

 
Dzwony w Czerteżu oraz Ekwador

2012-04-02

церковні дзвони

 

Dostaliśmy informację od księdza Marcina z Ekwadoru iż nasz dzwon szczęśliwie dotarł na miejsce. Na dowód czego przedstawiamy zdjęcie szczęśliwych parafian. Dzwon do Ekwadoru jest jednym z wielu eksportowanych w zeszłym roku. Już niedługo zdjęcia z Indii, gdzie obecnie parafianie świętują szc zęśliwe dotarcie trzech dzwonów.

 

 

 
Abp Głódź święci dzwon!

2011-12-28

церковні дзвони

 

4 grudnia 2011 metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź poświęcił nową kaplicę w powstającej parafii błogosławionego Jana Pawła II w Łostowicach oraz odlany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego dzwon o wadze 150kg. Dzwon ten jest pierwszym dzwonem z zestawu dzwonów dla parafii.

 

 

 
Życzenia Bożonarodzeniowe!

2011-12-20

церковні дзвони

 

W ten Wigilijny dzień zaśnieżony
kiedy w Kościele uderzą dzwony
Przyjmijcie życzenia radości
a w Nowym Roku
zdrowia, szczęścia i pomyślności!

 

W mijającym 2011 roku serdecznie dziękujemy za zaufanie wszystkim naszym Klientom oraz Współpracownikom!

 
Dzwony jesienne do Polski, Europy, Azji i Ameryki Południowej!

2011-11-29

церковні дзвони

Nasza Pracownia Ludwisarska z dumą prezentuje dzwony odlane tej jesieni w naszej ludwisarni. Wśród dzwonów znajduje się ważący 800kg dzwon dla parafii na Ukrainie, ważący 580kg dzwon dla parafii św. Brata Alberta w Kwidzynie, ważący 300kg dzwon dla parafii Stavanger w Norwegii, zestaw trzech dzwonów dla parafii w Cochin w Indiach, dzwon wysyłany do Ekwadoru, dzwon wysyłany na Słowację, czy też dzwon do parafii pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku, do którego będą przygotowane dwa kolejne dzwony. Już niedługo więcej zdjęć z uroczystości poświęcenia dzwonów oraz montażu.

 
 

 

А чи знаєш, що…

Ми єдині в Польщі, хто піддає свої дзвони кампанологічниій експертизі, постійно підвищуючи якість дзвонів!

 

Новеньке в галереї…