Елементи 21—30 із 48.

Narodziny Dzwonów

2013-08-25

церковні дзвони

Pod koniec sierpnia w naszej Pracowni Ludwisarskiej odbyła się uroczystość narodzin dzwonów do parafii Chwaszczyno (okolice Gdańska) oraz dalekiej parafii w Afryce - dzwon do Katedry w Nigerii. Nasza Pracownia Ludwisarska zaprosiła na tą uroczystość proboszcza parafii Chwaszczno ks. Piotra Grubę wraz z pafianami. Bardzo liczna grupa pielgrzymów w rezultacie miałe okazję zobaczyć i pomodlić się podczas najważniejszej chwili w procesie produkcji dzwonów - ich narodzinach. Dziękujemy za tak liczne przybycie! Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć wykonanych przez wspópracującego z nami profesjonalnego fotografa - Pana Michała Patronia. Już niedługo zdjęcia z uroczystości poświęcenia dzwonów.
Sacroexpo 2013 - Piękne Dzwony i Wyróżnienia

2013-06-20

церковні дзвониNa tegorocznych targach Sacroexpo nasza Pracownia Ludwisarska prezentowała wiele wspaniałych dzwonów, z których największymi były dzwon ważacy 800kg dla parafii w Oławie oraz dzwon ważący 1200kg dla Klasztoru Braci Mniejszych na Ukrainie. Dzwony cieszyły się ogromnym zainteresowaniem biskupów oraz całego duchowieństwa odwiedzającego targi. Firma Rduch, która w tym roku obchodziła swoje 40-lecie pokazała natomiast najnowsze zegary oraz automatykę dzwonów. Wspólnie za aranżację stoiska i prezentację wyrobów zostaliśmy nagrodzeni przez Zarząd Targów Sacroexpo. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim odwiedzającym za miłe słowa i ogromne zainteresowanie. Stoisko cieszyło się również dużym zainteresowaniem mediów - TVP, Telewizji Trwam, Gazety Wyborczej - relację ze stoiska będzie można pooglądać między innymi w programie Ziarno 30 czerwca. 

 

Poświęcenie dzwonów Lublin

 

церковні дзвони Dnia 18.06.2013 odbyło się poświęcenie nowych dzwonów w Lublinie w parafii Trójcy Świętej. Ksiądz proboszcz Waldemar Ćwiek przekazał nam podziękowania za wspaniały projekt (trzy dzwony 1000kg, 500kg oraz 300kg). Dzwony poświęcił arcybiskup Stanisław Budzik - metropolita lubelski, który był pod wrażeniem ich dźwięku i szaty graficznej. Najnowszą automatykę dostarczyła firma Rduch.

 

 

 

 

 
Dzwony w Krakowie i na Słowacji

2013-06-15

церковні дзвониPrzedstawiamy zdjęcia z dwóch realizacji w Krakowie oraz na Słowacji. Na Słowacji w Grekokatolickiej Cerwii - FARNOSŤ SLOVINKY zabrzmiały dwa pięknie zgrane dzwony, które wśród licznych wiernych poświęcił biskup Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

церковні дзвони

Natomiast w Krakowie w rozbudowywanej parafii na Olszanicy zabrzmiały na nowej wieży dwa dzwony naszej Pracownii. W przypadku obydwu projektów dzwony zostały zamontowane na wieży i wyposażone w najnowsze oprzyrządowanie przez renomowaną firmę Rduch.

 

 

 

 
Dzwon Jan Paweł II na dalekiej Syberii!

2013-05-07

церковні дзвониDzwon Jan Paweł II 1 maja 2013 po raz pierwszy zabrzmiał na dalekiej Syberii w parafii Surgut. Poświęcenia świątyni, dzwonu i zegara dokonali J.Eksc. ks. Abp Ivan Jurkovič - nuncjusz apostolski w Rosji i Uzbekistanie oraz Jego Eksc. ks. Bp Nowosybirska Joseph Werth. 4 maja wierni po raz pierwszy usłyszeli przepiękny dźwięk dzwonu z wieży kościoła. Dzwon wyposażyła w odpowiednie oprzyrządowanie oraz nowoczesną automatykę MT-4 firma Rduch. Tonacja dzwonu została przebadana i odebrana kampanologicznie.  Dzwon w poprzednim roku został prezentowany na targach Sacroexpo w Kielcach. Ten historyczny projekt był dziełem ks. Jarosława Mitrzaka proboszcza parafii Surgut, któremu życzymy samych sukcesów w pełnieniu wielkiej misji!
KOINE 2013 Włochy - Światowe Targi Sakralne

2013-05-06

церковні дзвони W dniach 13-16 kwietnia 2013 we Włoszech w mieście Vicenza odbyły się targi KOINE 2013, na których wystawcy prezentowali najnowsze światowe rozwiązania dla Kościoła. Nasza Pracownia oraz firma Rduch były na tegorocznej edycji i uczestniczyliśmy w wiele spotkaniach, które zaowocowały licznymi międzynarodowymi kontaktami i zaproszeniami. Targi w tym roku odwiedziło wielu księży z Ameryki Południowej czy Afryki. Wystawiło się około 300 wystawców z całego świata.

 

 
Nowy dzwon w Ostrowcu Świętokrzyskim!

2013-03-26

церковні дзвони

 

Do parafii pw. św. Jadwigi w Ostrowcu Świętokrzyskim oddaliśmy nowy dzwon. Dzwon będzie oznajmiał w tym roku 25-lecie erygowania parafii i już niedługo dołączą do niego dwa kolejne dzwony. Dzwon posiada piękny, zgrany dźwięk C i został wyposażony w oprzyrządowanie firmy Rduch.

 

Ksiądz proboszcz Marian Kowalski był pod wrażeniem dzwonu i jego dźwięku. Dzwon też znalezł się w krajowym wydaniu PANORAMY w TVP2. Link do materiału Panoramy można znaleźć tutaj.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowe dzwony w Indiach!

церковні дзвони

 

Nasza Pracownia Ludwisarska dostarczyła tuż przed świętami nowe dzwony do parafii w dalekich Indiach. Dzwony zostały dostarczone do dwóch parafii w stanie Kerala. Już niedługo więcej zdjęć. 

 

 

 

 

 
Zestaw dzwonów na ROK WIARY w Kobiernicach!

2013-01-31

церковні дзвониW styczniu 2013 roku odbyło się poświęcenie oraz zawieszenie dzwonów dla Parafii pod wezwaniem św. Urbana w Kobiernicach. Imponujący zestaw dzwonów o największym dzwonie o wadze 1200kg został odlany tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. W styczniu została zainstalowana konstrukcja oraz najnowocześniejsze napędy firmy Rduch. Cały zestaw, jak zawsze przy tak wielkich projektach, został poddany konsultacjom kampanologicznym oraz przebady przez kampanologa Pana Petra Jandę z Brna.

 

 
Dzwony dla Parafii Ewangelickich

2013-01-14

церковні дзвони

 

W styczniu nasza Pracownia Ludwisarska oddała dwa dzwony do dwóch parafii Ewangelicko-Augsburkich w Bładnicach oraz Kluczborku. Dzwony zostały przebadane kampanologicznie i posiadają piękny zestrojony w pełni ton G/2. Dzwony zostały dodatkowo wyposażone w kontrukcje oraz najnowocześniejsze napędy firmy Rduch.

 

 

 

 
Życzenia Bożonarodzeniowe!

2012-12-24

церковні дзвони

 

W ten Wigilijny dzień zaśnieżony
kiedy w Kościele uderzą dzwony
Przyjmijcie życzenia radości
a w Nowym Roku
zdrowia, szczęścia i pomyślności!

 

W mijającym 2012 roku serdecznie dziękujemy za zaufanie wszystkim naszym Klientom oraz Współpracownikom!
Poświęcenie na Jasnej Górze!

2012-11-27

церковні дзвони

 

Przed bazyliką jasnogórską został poświęcony dzwon dla budującego się kościoła p.w. Jana Pawła II w Nowym Sączu ufundowany przez Pracowników Wodociągów Sądeckich. Poświęcenia dokonał biskup Andrzej Jeż. Już wktótce do nowego wspaniałego dzwonu dołączą dwa kolejne. Specjalistyczne oprzyrządowanie dzwonu wykonała firma Rduch. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości poświęcenia!

 

 

 
 

 

А чи знаєш, що…

Наша майстерня була започаткована в 1808 році та вже понад 200 років постачає дзвони по всьому світу!

 

Новеньке в галереї…